Genital bölge kararmaları ve cilt bakımı

Genital bölge kararmaları veya bikini bölgesi karamaları çeşitli nedenlerle oluşabilmektedir. Tüyleri gidermede kullanılan yöntemler cildi kararmasına yol açabilmektedir. Bikini bölgesi kararmalarının oluşmasını önlemek için tüy giderici işlemler dikkatle seçilmelidir. Eğer kararma şikayeti mevcut ise bu karamalarının daha da artmaması için kullanılan işlemler incelenmelidir. Eğer kararma karşıtı bakım sağlandıysa ve ciltteki kararma şikayeti giderildiyse kararmanın tekrar oluşmasını önlemek için kararmaya neden olan hataları tekrar etmemek gereklidir.

KARARMALAR NASIL ÖNLENİR?

Cilt kararmalarını önlemek için beslenmeye dikkat edilmelidir. Beslenme alışkanlıkları hem cilt bakımı hem de genel sağlık açısından son derece önemlidir.

Zararlı beslenme alışkanlıkları cilt bakımını güçleştirebilmektedir. Dengeli gıdaların tüketilmesi besin değeri yüksek yiyeceklerin seçilmesi avantaj sağlayacaktır.

FAZLA KİLOLARA DİKKAT

Genital bölge, bikini bölgesi kararmalarını gidermek için fazla kilolardan kurtulmak gereklidir. Aşırı kilolar cilt problemlerine de yol açabilmektedir. Bununla birlikte ani kilo alınması veya kilo kaybı cilde zarar verebilmektedir.

Yeterli su tüketimi hem genel sağlık hem de cilt bakımı açısından önem taşımaktadır. Su tüketimi toksinlerin atılmasına katkıda bulunmaktadır.

Vücudu temizlemekte kullanılan ürünlere de dikkat edilmelidir. Çok yoğun kimyasallar içeren ürünlerin kullanımı cilde zarar verebilmektedir.

Genital bölge kararmalarını gidermek için birçok tarif bulunmaktadır. Evde uygulanan tariflerle başarı elde etmek son derece güçtür. Evde kullanılan tarifler cilde zarar verebilmekte, cildin yıpranmasına yol açabilmektedir.

Doğru içeriklerin, doğru miktarlarda kullanımı ev koşullarında imkansıza yakın güçlükte olacaktır.

KARARMA KARŞITI ÜRÜNLER DİKKATLE SEÇİLMELİ

Bu nedenle karama karşıtı kremler tercih edilebilmektedir. Elbette tüm kararma gidericilerle son derece iyi sonuçlar alınacak diye bir kural yoktur. Zengin ve kaliteli içeriğe sahip ürünler tercih edilmelidir.

Hücre yenileyici prepatlar içeren kararma karşıtı kremleri seçerek kararma karşıtı bakım yapılabilir. Kararma karşıtı krem, genital bölge beyazlatıcı krem ürünleri ile kararma karşıtı bakım sağlanabilmektedir.

Bikini veya kısa kıyafetler giyileceği zaman mutlaka güneş koruyucu kullanılmalıdır. Güneş koruyucu kullanımı hem kararmaları hem de güneş lekelerini önleyecektir. Güneşin zararlı ışınları cildin genç yaşlarda yaşlanmasına ve çeşitli cilt problemlerine de yol açabilmektedir.

Kararma karşıtı işlemler başarı ile sonuçlandıktan sonra tekrar kararma oluşmasına yol açacak işlemlerden kaçınmaya dikkat edilmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp